Достапни линкови

logo-print

Двајца мртви најдени во нивниот дом кај Гњилане


Две лица од српска националност биле пронајдени мртви во својата куќа во селото Партеш во близина Гњилане, изјави заменик на регионалниот портпарол на косовската полиција Ремзи Аземи. Тој не даде детали во врска со случајот бидејќи истрагата е во тек. Станува збор за брачен пар на возраст од околу 60 години. Во Партеш кое е едно најголемите српски села во тој дел од Косово, живеат околу 300 семејства.
XS
SM
MD
LG