Достапни линкови

logo-print

ФФМ ги повлече влезниците за мечот со Шпанија


Фудбалската федерација на Македонија реши да ги повлече сите влезници кои беа пуштени во продажба за натпреварот со Шпанија поради официјалните информации добиени од надлежните органи дека во јавноста се диструбуирани поголем број фалсификувани билети. Секое лице при замената на билетот е должно да носи лична карта за идентификација. Претходно Министерството за внатрешни работи побара од ФФМ да ги повлече сите претходни влезници за претстојниот фудбалски натпревар во Скопје.
XS
SM
MD
LG