Достапни линкови

logo-print

Најмалку 10 загинати во Ирак


Во денешната експлозија на автомобил бомба во северниот дел на Ирак загинале најмалку десет луѓе, јавуваат агенциите. Во нападот до кој дошло во близина на една шшитска џамија во градот Мосул имало и 50 повредени.
XS
SM
MD
LG