Достапни линкови

logo-print

Расмусен бара повеќе НАТО војници за Авганистан


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен повика на испраќање дополнителни сојузнички сили во Авганистан. Тој ова го изјави откако во таа земја во изминативе 24 часа биле убиени седуммина странски војници. Според Расмусен, во наредниот период ќе биде потребна поинтензивна обука на авганистанските сили во борбата против талибанците.
XS
SM
MD
LG