Достапни линкови

logo-print

Нема пари за нуклеарката Белене?


Проектот за изградба на нуклеарната централа Белене во Бугарија нема да биде реализиран поради недостиг на пари, пишува во денешното германско издание на Фајненшел Тајмс. Според весникот, Бугарија во идната недела ќе објави дека го напушта проектот во вредност од 4 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG