Достапни линкови

logo-print

Талибанците во Авганистан ги интензивираат нападите


Пет авганистански полицајци загинале во денешната експлозија на бомба поставена крај еден пат во областа Кандахар. Претходно, командата на американските сили во Исламабад соопшти дека во вчерашните експлозија во Хелманд загинале четворица американски војници. Нападите во Авганистан се интензивираа пред претседателските избори закажани за 20 овој месец.
XS
SM
MD
LG