Достапни линкови

logo-print

Во Кина извршена смртна казна поради корупција


Врз поранешниот шеф на компанијата која раководи со меѓународниот аеродром во Пекинг 60 годишниот Ле Пеијинг денеска била извшена смртната пресуда поради вмешаност во корупција. Имено, тој беше осуден за примање поткуп од 4 милиони долари, но и за проневерување на 12 милиони долари државни пари за време на 14 годишното раководење со аеродромот.
XS
SM
MD
LG