Достапни линкови

logo-print

Истрага против синот на подгоричкиот градоначалник


Основното државно обвинителство во Подгорица ќе побара од истражен судија да почне истрага против Миљан Мугошa, синот на градоначалникот на Подгорица, поради нападот врз уредникот на дневниот весник Вијести. Градоначалникот негираше дека тој, неговиот син и возачот ги нападнале уредникот и фоторепортерот на весникот, но соопшти дека е подготвен да понесе одговорност доколку се докаже дека има основа за тоа.
XS
SM
MD
LG