Достапни линкови

logo-print

ЕУ нема намера да му честита на Ахмадинеџад


ЕУ нема намера да му честита на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад на реизборот. „Мислам дека тоа е доволно јасно“, изјави портпаролот на Европската комисија Амадеу Алтафај Тардио на денешната редовна пресконференција во Брисел.
Ахмадинеџад, вчера, положи заклетва за вториот претседателски мандат.
Иранската опозиција обвинува дека јунските избори на кои победи Ахмадинеџад биле нерегуларни.
XS
SM
MD
LG