Достапни линкови

logo-print

Во експлозија во Авганистан најмалку 20 загинати


Во денешната експлозија на бомба поставена крај пат во авганистанската провинција Хелманд загинале најмалку 20 луѓе, јавуваат агенциите. Се прецизира дека меѓу жртвите кои биле учесници на една свадба, имало многу деца и жени. Илјадници американски и британски војници спроведуваат офанзива во тој регион што се смета за центар на талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG