Достапни линкови

logo-print

Реформи во имигрантската политика на САД


Американскиот претседател Барак Обама планира да претстави нова програма со цел да се напаравт некои реформи во сегашната контроверзна политика за имигрантите, пишува весникот Њујорк Тајмс. Се прецизира дека тоа посебно се однесува на системот на затворање на илегалните имигранти. Во моментот во Соединетите држави има над 12 милиони илегални имигранти, а секоја година скоро 400 илјади од нив, се затвораат поради нерешен престој.
XS
SM
MD
LG