Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон во турнеја по Африка


Американската државна секретарка Хилари Клинтон денеска во Најроби ќе се сретне со претседателот на сомалиската привремена влада Шариф Ахмед, на маргините на годишниот Форум за трговска и економска соработка меѓу САД и земјите од субсахарска Африка. Во текот на денов Клинтон треба да отпатува во посета на Јужноафриканската Република.
XS
SM
MD
LG