Достапни линкови

logo-print

Обама ќе се обрати на годинашното ГС на ООН


Американскиот претседател Барак Обама ќе раководи на состанокот на Советот за безбедност на Обединетите нации за неширење на нуклеарното оружје и негово уништување што треба да се одржи на 24 идниот месец. Ден пред тоа Обама ќе има обраќање на годинашната сесија на Генералното собрание на Светската организација.
XS
SM
MD
LG