Достапни линкови

logo-print

Ракетен напад во Пакистан


Во ракетен напад во пакистанската област Вазиристан за кој, како што јавуваат агенциите, постои сомневање дека бил извршен од американско беспилотно летало биле убени две лица. Според некои наводи, цел на нападот била куќата на роднините на лидерот на пакистанските талибанци Бејтула Мехсуд.
XS
SM
MD
LG