Достапни линкови

logo-print

Српски докази за шверц на човечки органи на Косово


Српски правосудни претставници соопштија дека на специјалниот известувач на Советот на Европа Дик Марти му претставиле докази за шверцот на човечки органи на српски државјани, спроведуван од етнички Албанци од Косово, пренесоа американските меидуми. Дик Марти треба пред Советот на Европа да претстави извештај за претпоставената трговија со човечки органи во северниот дел на Албанија за време на оружените судири во Косово. Денеска завршува дводневната посета на Марти на Србија, од каде тој ќе отпатува за Албанија.
XS
SM
MD
LG