Достапни линкови

logo-print

Повеќе од половина од Европјаните редовно користат интернет


Повеќе од половина од граѓаните на Европската унија редовно користат интернет. Најстрастните љубители на интернет се помлади од 24 години, соопшти денеска Европската комисија.
Според извештајот на Европската комисија, лани, 56 отсто од Европјаните редовно користеле интернет, што е за една третина повеќе во однос на 2004 година. Половина од домаќинствата и повеќе од 80 отсто од фирмите имаат брз интернет, пренесува АФП.
XS
SM
MD
LG