Достапни линкови

logo-print

Руските сили во Јужна Осетија ја подигнаа борбената готовност


Руските сили, распоредени во Јужна Осетија, ја подигнаа борбената готовност, поради низата провокации од Тбилиси, соопшти руското министерство за надворешни работи.
„Ситуацијата е многу загрижувачка, а грузиските провокации во пресрет на годишнината од минатогодишната војна не престануваат“, оцени портпаролот на руското МНР.

XS
SM
MD
LG