Достапни линкови

logo-print

Русија ја обвини Грузија дека подготува провокации


Русија денеска ги обвини грузијските власти дека подготвуваат провокации на годишнината од војната и го предупреди Тбилиси дека ќе ги спречи таквите намери. Рускиот заменик министер за надворешни работи Григориј Красин, во интервју за весникот Рускаја Газета, оцени дека во тензичните региони, ситуацијата може да излезе од контрола.
XS
SM
MD
LG