Достапни линкови

logo-print

Македонските кошаркари поразени во Словенија


Со пораз од Словенија македонските кошаркари ги почнаа контролните натпревари за претстојното Европско првенство во Полска. Синоќа во Крањска Гора домаќинот славеше со 77 : 68. Словенците водеа во текот на целиот натпревар бидејќи го добија првото полувреме, додека Македонија беше поуспешна во вториот дел. Нашата репрезентација имаше само еден офанзивен скок од вкупно 20.
XS
SM
MD
LG