Достапни линкови

logo-print

Прв состанок на советот на НАТО под ново водство


Денеска во Брисел ке биде одржан првиот состанок на советот на НАТО по водство на новиот Генерален секретар на Алијансата Андерс Фог Расмусен. Тој вчера изјави дека поранешниот американски генералнен секретар Медлин Олбрајт ке ја предводи групата експерти задолжени да го разгледаат новиот стратешки концепт на мисијата на НАТО. Новиот генерален секретар на Алијансата додаде дека именуавл група од 12 експерти за консултации и оти на НАТО му е потребен нов стратешки концепт.
XS
SM
MD
LG