Достапни линкови

logo-print

Нови цивилни жртви во Ирак


Најмалку петмина цивили загинаа, а 23 се повредени откако некој маж го детонирал експлозивот во неговата кола, во западен Ирак. Бомбашот се обидел да го убие локалниот шеф на полицијата, кој во тоа време поминувал со конвој возила. Полицискиот челник, сепак, не бил повреден.
XS
SM
MD
LG