Достапни линкови

logo-print

Сменет шефот на руските ракетни сили


Рускиот претседател Дмитриј Медведев го замени шефот на руските ракетни сили генерал Николај Соловцов, по неколкуте неуспешни тестирања на новите ракети. Неговото место го зазема генерал Андреј Швајченко. Не се соопштува причина за смената.
XS
SM
MD
LG