Достапни линкови

logo-print

Бугарскиот шеф за безбедност поднесе оставка


Новиот бугарски премиер Бојко Борисов денеска ја прифати оставката на шефот на Државната Агенција за Национална Безбедност Петко Сертов. Новиот министер за внатрешни работи Цветан Цветанов и премиерот Борисов деновиве изјавија дека не се задоволни од работата на агенцијата и од нејзините слаби резултати.
XS
SM
MD
LG