Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон на турнеја по Африка


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска почнува 11 дневна турнеја по Африка за да ја потврди американската заложба да помогне во решавањето на проблемите на Континентот, соопштено е во Вашингтон. Клинтон чија е ова најдолга турнеја откако ја презеде функцијата најнапред ќе ја посети Кенија, земја каде што бил роден таткото на сегашниот претседател Барак Обама. Таа ќе престојува и во Јужна Африка, Конго, Ангола, Нигерија, Либерија и Кап Верде.
XS
SM
MD
LG