Достапни линкови

logo-print

Американската економија заздравува


Американската економија веќе не е на работ на колапсот, но државата се соочува со тешки предизвици со цел натамошно намалување на дефицитот. Ова го оцени американскиот министер за финасии Тимоти Гајтнер во интервју за телевизијата Еј Би Си. ,,Тоа што ќе го видиме најнапред е позитивен раст, а потоа и намалување на трендот на порастот на бројот на невработените, со можност за отворање нови работни места во наредната година,, изјави Гајтнер.
XS
SM
MD
LG