Достапни линкови

logo-print

Тројца Руси застрелани во Ингушетија


Тројца вработени во Министерството за вонредни состојби на Русија биле застрелани ноќеска во Ингушетија. Агенцијата Интерфакс соопшти дека непознати сторители пукале врз автомобилот со кој патувале застреланите. Ингушетија е еден од најтурбулентните региони на руската јужна граница. Прорускиот ингушки лидер Јунус-Бек Јевкуров беше тешко ранет во атентат на 22 јуни.
XS
SM
MD
LG