Достапни линкови

logo-print

Нови двајца војници на НАТО загинаа во Авганистан


Нови двајца војници на НАТО загинаа во јужен Авганистан. Војниците, чија националност, се уште, не е соопштена загинале вчера, во ист ден кога меѓународните сили објавија дека загинале тројца американски и еден француски војник, во одделни напади.
Минатиот месец во Авганистан загинаа 75 странски војници, со што јули стана „најцрниот месец“ за странските сили, од почетокот на војната во 2001 година.
XS
SM
MD
LG