Достапни линкови

logo-print

Ирански муџахедини од Ирак сакаат да се вратат дома


Ирачките власти соопштија дека 22 члена на иранската опозициска група Народни муџахедини на Иран, која има седиште во Ирак, побарале да се вратат во Иран, откако неделава, ирачките безбедносни сили ја преземаа контролата на нивното седиште.
Иран им понуди амнестија на членовите на групата што ќе ги прекинат сите врски со групата и ќе престанат со активностите.

XS
SM
MD
LG