Достапни линкови

logo-print

Иран потврдил дека ги привел тројцата Американци


Ирачките курдски власти соопштија дека Иран потврдил дека ги задржал тројцата Американци кои веројатно залутале на иранска територија додека шетале близу границата, во северен Ирак. Дипломатскиот претставник на курдската регионална Влада во Вашингтон Кубад Талабани денеска и кажал на агенцијата АП дека Иран го потврдил приведувањето.
XS
SM
MD
LG