Достапни линкови

logo-print

Серија бомбашки напади во Багдад


Ирачката полиција соопшти дека во денешната експлозија на автомобил бомба во Багдад загинале најмалку 20 луѓе. Автомобилот експлодирал во близина на една шиитска џамија во Багдад. Агенциите јавуваат дека истовремено дошло и до уште две експлозии во градот при што загинале четири лица, а десетина други биле повредени.
XS
SM
MD
LG