Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан борбите се шират во населени места


Во најновиот извештај на Обединетите нации за Авганистан се наведува дека тамошните борби се прошириле во населените места каде што се зголемува бројот на жртвите. За првата половина од годинава, во Авганистан загинале над илјада цивили, што е за 24 проценти повеќе од истиот период лани.
XS
SM
MD
LG