Достапни линкови

logo-print

Шатлот Ендевор се враќа на земјата


Екипажот на спејс шатлот Ендевор се подготвува за денешното враѓање на земјата, по 16 дневниот престој на Меѓународната вселенска станица. Според НАСА, шатлот би требало да слета попладне на вселенскиот центар Кенеди, на Флорида.
XS
SM
MD
LG