Достапни линкови

logo-print

Медведев во Таџикистан на отворање нова хидроцентрала


Рускиот претседател Дмитриј Медведев присуствуваше денеска на пуштањето во употреба на хидроцентралата во Таџикистан, со која, оваа земја се надева дека ќе ја обнови економијата. Русија учествуваше со околу 500 милиони долари во изградбата на хидроцентралата, која ја пушти во употреба претседателот на Таџикистан, Имомали Рахмон.
XS
SM
MD
LG