Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Шпанија


Шпанските медиуми јавија дека двајца полицајци загинале во експлозија на бомба на островот Мајорка. Според неофицијални информации, бомбата била поставена во автомобил. Инцидентот се случи еден ден по експлозија на автомобил бомба во северниот дел на Шпанија.
XS
SM
MD
LG