Достапни линкови

logo-print

Потврден нов случај на свински грип во Македонија


Последните лабораториски анализи, направени во Институтот за јавно здравје, покажаа присуство на новиот тип на вирус А/Х1Н1 кај еден хоспитализиран пациент, додека негативни се резултатите за петмина други пациенти, претходно згрижени на Инфективната клиника во Скопје соопшти денеска Министерството за здравство. Во текот на последните 24 часа, на Клиниката се хоспитализирани три нови случаи сомнителни за свински грип.
XS
SM
MD
LG