Достапни линкови

logo-print

Поплави во Кина


Во поплави предизвикани од обилни врнежи настрадаа 66 лица во јужниот дел на Кина. Штетите кои во последниов месец ги предизвикаа временски непогоди во југот на земјата се проценуваат на 50 милиони американски долари.
XS
SM
MD
LG