Достапни линкови

logo-print

Растурен комеморативен собир во Иран


Иранската полиција го присили лидерот на опозицијата Мир Хусеин Мусави да ги напушти гробиштата јужно од Техеран каде стотина луѓе се собраа да им оддадат почит на загинатите во минатомесечните протести. Неофицијално, полицајците ги растерале насобраните и уапсиле неколкумина од нив.
XS
SM
MD
LG