Достапни линкови

logo-print

Талибанците ќе ги бојкотираат изборите во Авганистан


Талибанските милитанти апелираат до авганистанците да ги бојкотираат претстојните претседателски избори во земјата, зачажани за 20 август. Во соопштение објавено на интернет страницата на талибанците се наведува дека вечерта пред изборите милитантите ќе блокираат патишта и ќе напаѓаат „центри на непријателите“, се` со цел да ги спречат граѓаните да излезат на гласање.
XS
SM
MD
LG