Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа зароби јужнокорејски брод


Севернокорејската морнарица денеска заробила еден јужнокорејски рибарски брод откако тој навлегол во територијалните води на Северна Кореа. Властите во Сеул велат дека бродот со четворица членови на екипажот влегол во водите на соседната земја веројатно поради дефект со сателитската навигација и побараа итно негово ослободување.
XS
SM
MD
LG