Достапни линкови

logo-print

Убиени четворица бунтовници во Чеченија


Руските вооружени сили соопштија дека убиле четворица бунтовници во Чеченија во планинскиот предел на земјата. Војниците се судриле со вооружени милитанти во селото Танги Чу, јави новинската агенција Интерфакс.
XS
SM
MD
LG