Достапни линкови

logo-print

Убиен командант на криминална група во Таџикистан


Таџикистанските вооружени сили убиле командант на вооружена група која извршувала напади на владини објекти и шверцувала дрога во земјата. Властите соопштија дека 41 годишниот Немат Азизов бил убиен при специјална акција на вооружените сили. Азизов беше командант на опозициските сили за време на граѓанската војна во Таџикистан која заврши во 1997 година.
XS
SM
MD
LG