Достапни линкови

logo-print

Расте популарноста на Меркел


На два месеца пред изборите во Германија, канцеларката Ангела Меркел, барем според последните анкети, се чини ќе добие уште еден мандат. Според резултатите од истражувањето, објавени денеска, за Меркел се изјасниле 58 насто од анкетираните, додека за нејзиниот главен ривал, министерот за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер, само 17 насто.
XS
SM
MD
LG