Достапни линкови

logo-print

Полицијата во Киргистан ги растера демонстрантите во Бишкек


Полицијата во Киргистан уапсила повеќемина подржувачи на опозицијата кои се собраа денеска во Бишкек на протести против исходот од минатонеделните претседателски избори. Победи актуелниот претседател Курманбек Бакиев, но опозицијата тврди дека изборите не биле регуларни, а слична оценка искажаа и посматрачите на ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG