Достапни линкови

logo-print

Спасени деца кои ги киднапирале талибанците


Пакистанските власти соопштија дека безбедносните сили спасиле неколку деца кои талибанците насилно ги регрутирале, наводно за да извршуваат самоубиствени бомбашки напади. Станува збор за девет деца на возраст од 6 до 15 години, кои според пакистанските власти биле изложени на психичко малтретирање.
XS
SM
MD
LG