Достапни линкови

logo-print

Загриженост за претстојните избори во Авганистан


Претставникот на Обединетите Нации во Авганистан изрази загриженост дека талибанските милитанти може да предизвикаат инциденти за време на претседателските избори кои во земјата се одржуваат следниот месец. Каи Еиде, шеф на мисијата на Обединетите Нациои во Авганистан, додаде дека стравот од можни инциденти ќе ги обесхрабри авганистанците да гласаат на 20 август.
XS
SM
MD
LG