Достапни линкови

logo-print

Разговори за справување со курдските сепаратисти


Претставници на Турција, Ирак и Соединетите Американски Држави денеска се сретнаа во Анкара на разговори за справување со курдските сепаратисти. Сепаратистите се борат за независност во јужниот дел на Турција од 1984 година.
XS
SM
MD
LG