Достапни линкови

logo-print

Грчката влада за можноста од предвремени избори


Владата на грчкиот премиер Костас Караманлис ја разгледувала можноста да побара одржување предвремени парламентарни избори во текот на септември, пишува денеска атинскиот весник „Катимерини,, повикувајќи се на анонимни извори во владејачката Нова демократија. Весникот потестува дека опозициониот ПАСОК кој, според анкетите, има убедлива предност пред конзервативците, во последниве месеци барал одржување предвремени избори, но оти Нова демократија се противела на таквата идеја.
XS
SM
MD
LG