Достапни линкови

logo-print

Најавено намалување на санкциите против Сирија


Соединетите држави го направија првиот чекор за намалување на притисокот на економските санкции против Сирија. Белата куќа соопшти дека американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел му рекол на сирискиот претседател Башир ал Асад дека Вашингтон ќе се обиде да го забрза процесот за укинување на некои санкции. Во минатиот месец Соединетите држави објавија дека, по четири години ќе наименуваат амбасадор во Сирија.
XS
SM
MD
LG