Достапни линкови

logo-print

Клинтон наскоро на турнеја по Африка


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон на петти август почнува турнеја по Африка во рамките на која ќе ги посети Кенија, Јужна Африка, Ангола, Конго, Нигерија и Кап Верде. Претходно таа ќе учествува на американко субсахарскиот економски форум што ќе се одржи во Најроби.
XS
SM
MD
LG