Достапни линкови

logo-print

Сара Пејлин поднесе оставка


Гувернерот на Аљаска Сара Пејлин денеска поднесе оставка. Во своето обраќање во градот Фербенкс таа не ги откри плановите за нејзините идни политички ангажмани. Пејлин ја напушти функцијата 17 месеци пред официјалното завршување на нејзиниот мандат.
XS
SM
MD
LG